ایران به آرامی در حال افزایش فروش نفت است/ ثبت رکورد واردات نفت چین از ایران

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس، رویترز طی گزارشی به نقل از شش منبع صنعتی و آمارهای موسسه تحقیقاتی ریفینیتیو مدعی شد، ایران در ماه های اخیر به آرامی مقادیری زیادی نفت خام را به چین انتقال داده است و در عین حال، پالایشگاه های دولتی هند با فرض اینکه تحریم های ایران به زودی کاهش خواهد یافت، خرید نفت ایران را وارد برنامه های واردات سالانه خود کرده اند.

به نوشته این گزارش، جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا می خواهد به مذاکرات با ایران که دونالد ترامپ در سال 2018 از آن خارج بازگردد اما اقدامات اقتصادی سخت علیه ایران همچنان پابرجاست و تهران اصرار دارد که ابتدا این تحریم ها باید برداشته شود تا مذاکرات از سر گرفته شود.

به گفته این منابع آگاه، شرکت ملی نفت ایران از زمان سر کار آمدن بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا، برای ارزیابی تقاضای احتمالی نفت خام خود، تماس با مشتریان آسیایی اش را آغاز کرده است.

تحریم ها از اواخر سال 2018،  باعث یک کاهش سریع در صادرات نفت ایران به چین، هند، ژاپن و کره جنوبی شد. این اقدامات و کاهش تولید تولیدکنندگان اوپک پلاس نیز سبب شد تا عرضه نفت خام ترش خاورمیانه در آسیا کم شود. آسیا بیش از نیمی از نفت خام خود را از غرب آسیا وارد می کند.

یکی از منابع آگاه در یک پالایشگاه هندی گفت: «آنها با ما صحبت کردند. آنها گفتند: امیدوار هستند بسیار زود عرضه نفت را از سر بگیرند... ما گفتیم: انشاالله.»

 

دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه